Güneş Sigorta

Client: Hudson & Sons
Date: 19 July 2017
Services: İlan tasarımı, sosyal medya tasarımları

Güneş Sigorta’nın reklam ajansı olarak klasik kullanılan figürlerden uzak, farklı tasarımlara imza atmak istiyoruz.  Bunun ilk örneğini de Muafiyetli Kasko ilanı ile verdik.

Güneş Sigorta muafiyetli kasko küçük bütçeler ile aracınızı kasko yapmanıza olanak tanıyor. Kasko fiyatları nedeni ile arabanızı koruma altına alamıyorsanız bu kasko size farklı seçenekler sunuyor ve aracınızı koruma altına alıyor. Yani bütçenizi büyütüyor. İlanda alışılageldiği üzere araç kullanmadık. Küçük bir çocuğun üzerine büyük gelen kıyafetler ile poz verdiği bir fotoğrafı tercih ettik. Üzerine büyük gelenleri giymek yerine kendine göre olanları seçmesi gerektiğini anlatan bir görseldi bu. Kasko gibi tüketiciye sert gelen bir ürünü sevimlileştirmek oldukça işe yaradı. Gazete, dergi ve sosyal medyada ilanlar yayınladığında hem biz hem marka çok olumlu tepkiler aldık.

Güneş Sigorta için sosyal medya hesaplarına üretilen içerik çalışmalarında Babalar Günü önemli bir tutuyordu. Güneş Sigorta çalışanlarının çocuklarından babalarını anlatan resimler çizmelerini istedik. Sonra babalarını nasıl gördüklerini bir cümle ile anlatmalarını. Bu verileri alıp inceledik ve ortaya babalar günü çarkı çıktı. Çarkın bir kutusunu boş bıraktık ve sosyal medya hesaplarından paylaştık. Boş bıraktığımız kutuyu çocukların kendi babaları için doldurmalarını istedik. Çocuklar paint yada baskı yolu ile kendi babalarına bu çarkı hediye ettiler. Özel bir babalar günü iletişim çalışması oldu.

Sosyal medya çalışmalarından
İÇ İLETİŞİM VİDEOSU

Geleceğimizin Güneş'i çocuklarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz...#güneşsigorta #çocuk #karne #basarı #gelecek

Güneş Sigorta paylaştı: 4 Temmuz 2017 Salı
CUSTOMER REVIEWS

Leave a Reply

Your email address will not be published.