Katalog Tasarımlarımızdan

Katalog dediğin verince saklanmalı, atılmamalı, satış gerçekleşmese bile kıyılamayıp masa üzerine şıklık katsın diye koyulmalı. Marka müşterilerin beynine kazınmalı.

Önemli olan sizin ihtiyacınızı tam anlamı ile karşılamak. İster proje bazlı ister uzun dönemli çalışalım, isterseniz freelance kadromuzdan yardım alın markanızın yada ürününüzün hitap ettiği müşteri kitlesi için pazarlamanıza en uygun işi ortaya çıkarmak bizim için çok önemli. Fikir Tasarım Atölyesi olarak ilginç yada klasik katalog yada broşürlerde bizim için en önemli nokta içeriğin ve grafiklerin, ince ince işlenmiş olması.

Client: Dost İnşaat, Türkiye Deri Sanayicileri Derneği, Maya Pharma, Loft İncek, Güven Deri
Date: 26 July 2017
Services: Katalog tasarımı, metin yazarlığı, grafik tasarım

Bilgi

İşine ve markanıza değer veren sanat yönetmenlerimiz, grafikerlerimiz ve metin yazarlarımız verdiğiniz bilgiler doğrultusunda tam istediğiniz katalog tasarımını ortaya çıkarıyor.

Mesela lüks bir inşaat katalog tasarımında sanat yönetmeninin markadan aldığı bilgiler doğrultusunda hayal ettiği kataloğu tasarlayabilmesi için illüstürasyonlar, fotoğraflar, 3D çizimler, metin yazarlığı ve grafik tasarımının da kalitesi çok önemlidir. İncek Loft projesi için tasarladığımız katalog başarılı örneklerimizden sadece biri.

Süreç

Deri ve ayakkabı sektörüne katalog ve broşür tasarlamaya Türkiye Deri Sanayicileri Derneği (TDSD) ‘nin yurtdışında ülkemizdeki firmaları tanıtacak çok önem verilen uluslararası kataloğu ile başladık.

Bu katalog o kadar önemliydi ki Türkiye’deki firmaların yurtdışında ilk temsil edileceği araç olarak kullanılacaktı. Yurtdışının önemli üreticileri Türk dericilerini bu katalog ile tanıyacak ve ileriye yönelik bağlantıların ve satışların ilk ayağı olacaktı. Sonrasında yine yurtdışındaki fuarlarda bu katalog dağıtılarak bağlantılar sağlanacaktı. Sektörün kalitesini, üretici firmaların çapını, Türkiye’de üretilen derilerin tüm dünya modasına uygunluğunu, kalitesini temsil etmeli, kolay taşınabilir olmalıydı. Bir bakıma milli bir çalışmaydı. Bunun bilinci ile TDSD’nin verdiği bilgiler ışığında ve derneğin de büyük emeği ile ortaya güzel bir çalışma çıktı. Hedeflenen sonuçlara varıldığını gördükçe gururlandık. Sonrasında farklı deri ve ayakkabı firmalarına dikkat çekici kataloglar ve broşürler tasarlamaya devam ettik.

incek katalog tasarımı1
Ekran Resmi 2017-07-25 22.10.24
Ekran Resmi 2017-07-25 17.20.47
Mercure-Hotel-Brosür-tasarımı
abc-denetim-broşür-tasarımı-2
deri katalog tasarımı
abc-denetim-broşür-tasarımı-7
incek katalog tasarımı

Sonuç

Bugüne kadar birçok markaya katalog ve broşür tasarladık. Farklı sektörlerden, farklı markalar konuğumuz oldu. Verdiğiniz bilgiler ışında, içerikten başlayarak sanat yönetmenliği, marka yada ürün hikayenizin yazılması, metin yazarlığı, prodüksiyon, fotoğraf çekimi, illüstrasyon, çizim,  grafik tasarım, redaksiyon, kapak çalışması gibi bir kataloğun her aşamasında hizmet sunuyoruz. İsterseniz e-katalog ve video katalog olarak da size bu hizmetleri verebiliyoruz.

Video katalog henüz çok yeni. Video ajans olarak bu konuda da çok iddialıyız. Ürünlerinizin çekimlerini video olarak yaparak, tüm grafik işlemlerini tamamlıyor, ister mail ister sosyal medya ister internet sitenizde yayınlamanıza olanak sağlıyoruz. Bir de unutmadan hedefleme, anahtar kelime çalışmalarınızda uzman ekibimiz tarafından yapılıyor.

“Fikir Tasarım Atölyesi; yüksek enerjili, yenilikleri yakından takip eden, farklı bakış açıları ve alternatifler sunan ve kaliteli hizmet veren ekibi sayesinde birlikte çalışması oldukça keyifli bir iş ortağı. Kendileriyle çalışmaktan büyük keyif duyuyorum.”

hande özen
E. Hande ÖZEN ECZACIBAŞI-SCHWARZKOPF KUAFÖR ÜRÜNLERİ PAZARLAMA A.Ş.

Leave a Reply

Your email address will not be published.